AM3200D4DR4RN/32G AddOn 32GB DDR4 SDRAM Memory Module
AM3200D4DR4RN/32G Overview
AddOn 32GB DDR4 SDRAM Memory Module. This industry standard 32GB DDR4-3200MHz Registered ECC Dual Rank x4 1.2V 288-pin CL17 RDIMM is 100% guaranteed to be compatible with your system and to work right the first time. All of our server memory is built to stricts at one of the tier 1 facilities (Samsung®, Micron®, or Hynix®). Our products are also guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties
AM3200D4DR4RN/32G Technical Specifications
AddOn 32GB DDR4 SDRAM Memory Module
Manufacturer: AddOn
Brand Name: AddOn
Product Name: 32GB DDR4 SDRAM Memory Module
Product Information
Packaged Quantity: 1
Product Type: RAM Module
Memory Size: 32 GB
Memory Technology: DDR4 SDRAM
Memory Voltage: 1.20 V
Number of Modules: 1 x 32GB
Memory Speed: 3200 MHz