SNP2133D4L15/32G-AM AddOn 32GB DDR4 SDRAM Memory Module
SNP2133D4L15/32G-AM Overview
AddOn 32GB DDR4 SDRAM Memory Module. Dell® SNP2133D4L15/32G Compatible Factory Original 32GB DDR4-2133MHz Load-Reduced ECC Quad Rank x4 1.2V 288-pin LRDIMM
SNP2133D4L15/32G-AM Technical Specifications
AddOn 32GB DDR4 SDRAM Memory Module
Manufacturer: AddOn
Brand Name: AddOn
Product Information
Product Name: 32GB DDR4 SDRAM Memory Module
Packaged Quantity: 1
Product Type: RAM Module
RAM
Memory Specification Compliance: PC4-17000
Memory Speed: 2133 MHz
Registered or Buffered: Load-Reduced
Type: DRAM
Upgrade Type: System specific
Memory
Memory Size: 32 GB
Memory Technology: DDR4 SDRAM
Memory Voltage: 1.20 V
Number of Modules: 1 x 32GB
Memory Speed: 2133 MHz