F4-3200C16D-32GTZA G Skill 32GB Kit (2 X 16GB) PC4-25600 DDR4
F4-3200C16D-32GTZA Overview
F4-3200C16D-32GTZA  Technical Specification
G Skill 32GB Kit (2 X 16GB) PC4-25600 DDR4
Manufacturer: G Skill
Brand: G Skill
Memory Type: DDR4 SDRAM
Capacity: 32GB (2 X 16GB)
Pins: 288 Pin
Bus Type: PC4-25600
Error Correction: Non-ECC
Cas: CL16
Data Transfer Rate: 3200MHz
Rank Rank: 2
Memory Type: DDR4
Capacity: 32GB (16GBx2)
Multi-Channel Kit: Dual Channel Kit
Tested Speed: 3200 MT/s
Tested Latency: 16-16-16-36
Tested Voltage: 1.35V
Registered/Unbuffered: Unbuffered
Error Checking (ECC): Non-ECC
SPD Speed (Default): 2133 MT/s
SPD Voltage (Default): 1.20V